קליניקה לתו"ם (משפטים)

הקליניקה לתו"ם תפעל לקידום זכויות וצרכים של חולים בכלל ואלה הנוטים למות בפרט מנקודת מבט הוליסטית, ששואבת השראה מתחום הרפואה, העבודה הסוציאלית והמשפט, לרבות באמצעות ייצוגם המשפטי של חולים.

מן הבחינה העיונית, הקליניקה תעסוק בסוגיות תיאורטיות הנוגעות למשמעות החיים וסופם, בדילמות אתיות שנוגעות לסוף החיים וביכולתו של המשפט לשמש כלי לשינוי חברתי בתחום זה.

מבחינה מעשית, הקליניקה תסייע לחולים ולבני משפחותיהם בנושאים כגון זכויות רפואיות, צוואות, ביטוח לאומי, סיעוד, ניידות, אפוטרופסות וכשרות משפטית ועוד. במקביל, הקליניקה תבקש לנסח "מידעון" ו"זכותון" שיסכמו וינגישו את המידע והזכויות הרלבנטיות לתחום זה, ותזהה נושאים רוחביים שהם בעלי פוטנציאל לליטיגציה משפטית ושינוי מדיניות בתחום הזכויות והצרכים של החולים במדינת ישראל.

הקליניקה מבקשת לשלב את הסטודנטים/יות שלה במוקדי שטח (למשך בין 4-8 שעות שבועיות) בהם יוכלו הסטודנטים/יות לפגוש באופן בלתי-אמצעי חולים, ולסייע להם, בין השאר, במיצוי זכויותיהם המשפטיות, כנ"ל. השאיפה של צוות הקליניקה היא כי הסטודנטים ימצאו placement במוקדי השטח כאמור, וינגישו את השירותים המשפטיים שהקליניקה יכולה לספק לחולים באופן שיקל על החולים הפוקדים את המוקדים, ויציע לחולים שירות הוליסטי: רפואי, פסיכו-סוציאלי ומשפטי, תחת קורת גג אחת.

 

 

סמסטר: 
שנה: 
2017

Related Materials